Blog

bina-guclendirme-ise-yarar-mi.webp

Bina Güçlendirme İşe Yarıyor Mu?

Bina güçlendirme işe yarar mı sorusunun cevabı, mühendislik hesapları uygun şekilde yapıldığında ve başarılı bir şekilde uygulandığında, evet işe yarar şeklindedir.

bina-performans-raporu-nasil-alinir.webp

Bina Deprem Performans Raporu Nasıl Alınır?

Deprem kuşağı içerisinde bulunan ülkemizde güncel deprem yönetmeliği (2018) öncesi yapılan, özellikle 1998 yılı öncesi yapılan tüm binaların yapı deprem performans raporu alması can sağlığı açısından önemlidir.

guclendirme.jpg

Bina Performans Analizi Nasıl Yapılır?

Bina performans analizi, depreme dayanıklı bina tasarımı ve güçlendirmesi konusunda en önemli aşamalardan biridir.

karbon-fiber-kolon-guclendirme.jpg

Karbon Fiber Güçlendirme Nedir?

Karbon fiber bina güçlendirme, karbon liflerle güçlendirilmiş polimer malzeme kullanılarak, binaların kolon ve kiriş gibi yapısal elemanlarının depreme karşı güçlendirilmesi işlemidir.

bina-guclendirme-maliyeti-fiyatiiiiiiiiiiiiiii.jpg

Bina Güçlendirme Maliyeti 2023 | Bina Güçlendirme Fiyatları

Bina güçlendirme maliyeti, sağlıklı ve güvenilir bir güçlendirme işlemi için gereken asgari miktardır. Bu maliyetin ne kadar olacağını, binanınızı görmeden, gerekli çalışmaları yapmadan söylemek mümkün değildir.

kolon-guclendirme-nasil-yapilirssss.webp

Kolon Güçlendirme Fiyatları | 2023 Kolon Güçlendirme Maliyet

Kolon güçlendirme fiyatları, bir adet kolonun güçlendirme maliyetini kapsar. Yapı güçlendirme esnasında en çok işlem, kolonlar ve temel sistemi üzerinde yapılır.

bina-guclendirme-kredi-destegioooooo.webp

Bina Güçlendirme Kredisi 2023

Bina güçlendirme kredisi, hasarlı veya eski yapılarını güçlendirmek isteyenleri maddi olarak desteklemek için devlet tarafından tanınan bir finans desteği hakkı.

bogazici-imar-bolgesi-bina-guclendirmeaaaa.webp

Boğaziçi İmar Kanununa Tabi Binaların Güçlendirilmesi

İstanbul boğazının her iki yakasında, Boğaziçi İmar Kanunu kapsamında değerlendirilen çok sayıda eski bina bulunmaktadır. Bu binaların tamamına yakını 20 yıldan eski ve deprem yönetmeliğine uygun inşa edilmemiş yapılardır.

bina-guclendirme-sonrasi-islemler.webp

Bina Güçlendirme Sonrası Çıkabilecek İşler

Binasını veya işyerini güçlendirmek isteyen mal sahiplerinin en çok aklına takılan sorulardan biri de bina güçlendirme sonrası hangi işler beni bekliyor ve nasıl bir maliyetle karşı karşıya kalacağı sorusudur.

yeni-binalar-depreme-ne-kadar-dayanikli.webp

Depremde Yeni Binalar Çöker Mi?

Öncelikle 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen merkez üssü Kahramanmaraş ve Gaziantep olan 2 adet büyük deprem nedeniyle vefat eden vatandaşlarımıza baş sağlığı dileriz.

bina-guclendirme-nasil-yapilir.webp

Bina Güçlendirme Nasıl Yapılır? Maliyet Hesaplaması

Bina güçlendirme, yaşam ve çalışma alanlarımızın yapısal takviyeler ile depreme dayanıklı hale getirilmesi işlemidir. Bu yöntem ile, eski yapılarınızı kurtarıp, deprem güvenli yapılar haline getirmek mümkündür.

deprem-gercegi.webp

Deprem Gerçeği ve Beklenen İstanbul Depremi

Ülkemizde yaşanan Gaziantep ve Kahramanmaraş depremlerinden sonra özellikle İstanbul genelinde vatandaşların aklında oluşan ve bize sıklıkla sorulan benzer soruların ışığında deprem gerçeği nedir, bu yazımızda cevaplamaya çalışacağız.

1 - 12, Toplam 12 kayıt